Czy informatyzacja kancelarii komorniczej ma sens? - Blog Catobe

Czy informatyzacja kancelarii komorniczej ma sens?

3 min Denis Wojtek

  Czy informatyzacja kancelarii komorniczej ma sens?


Prowadzenie kancelarii komorniczej to działalność, która wymaga od Ciebie koordynowania wielu czynności na raz. Po przyjściu do pracy na Ciebie i Twój zespół czeka natłok wielu spraw i obowiązków, które są czasochłonne i pracochłonne, jak np. rejestrowanie sprawy, robienie w nich pierwszych i następnych czynności, dokonywanie adnotacji w e-sądzie, wykonywanie postanowień kończących postępowanie egzekucyjne, rozliczanie kosztów prowadzenia sprawy, wykonanie statystyki i wiele innych.

Masz wrażenie, że ilość podjętych czynności jest zbyt mała w zbyt długim czasie, dane są przetwarzane zbyt wolno, co przekłada się na zbyt wysokie koszty pracy, pomimo że zaangażowanie Twoje i Twojego zespołu jest na wysokim poziomie. Chciałbyś, aby administracja działała sprawnie, popełnianych było mniej błędów, a dokumenty były poukładane.

Nasuwa się pytanie: jak to zrobić, aby rozwiązać te wszystkie problemy? Okazuje się, że z pomocą przychodzi technologia czyli informatyzacja kancelarii. Termin ten oznacza zastosowanie spersonalizowanego oprogramowania dla konkretnej kancelarii. Są to aplikacje komputerowe usprawniające i przyspieszające wiele czasochłonnych czynności. W praktyce pozwalają odciążyć Ciebie i Twój zespół z czynności powtarzalnych.

To rozwiązanie pozwala na:

- usprawnienie pracy administracyjnej, a w efekcie mniej biurokracji, mniej błędów, lepszą jakość pracy, poukładane dokumenty;

- zwiększenie zysków poprzez większą produktywność pracy, ułatwiony kontakt z dłużnikami i większą atrakcyjność dla wierzycieli, a w efekcie krótszy czas wyegzekwowania świadczenia;

- zwiększenie prestiżu poprzez innowacyjność i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań na miarę XXI wieku.

Wszystko to pozwala Tobie na lepszą organizację i optymalizację pracy w Twojej kancelarii, ale daje coś jeszcze, mianowicie spokój i bezpieczeństwo poprzez zwiększenie wydajności pracy kancelarii, bezawaryjność, bezproblemowość w użytkowaniu, a także pozwala skrócić czas pracy. Dzięki temu możesz spędzać czas z rodziną lub uprawiać swoje ulubione hobby, albo zwyczajnie odpoczywać.

Czasy, w których żyjemy dają ogromne możliwości technologiczne, nie kop małą łopatką kiedy masz obok koparkę, nie bój się zmian na lepsze, nie bądź przepracowany i pamiętaj:

„Gdyby ludzie robili tylko to, co wydaje się możliwe - jak pisał Stanisław Lem - do dzisiaj siedzieliby w jaskini."  

Zainteresował Cię temat informatyzacji?


Przeczytaj również:

Sprawdź nas przed podjęciem współpracy.

Przetestuj nasze programy przez dwa tygodnie bez zobowiązujących umów. Jeśli w tym czasie uznasz, że programy nie są dla Ciebie możesz bez konsekwencji zrezygnować z ich wykorzystywania. Jednak...

Aż 99% okresów testowych kończy się podpisaniem umowy licencyjnej.
Zadzwoń: 32 273 22 12