Informatyzacja czy dehumanizacja? Przyjaciel czy wróg pracownika?  A może praca hybrydowa? - Blog Catobe

Informatyzacja czy dehumanizacja? Przyjaciel czy wróg pracownika?  A może praca hybrydowa?

4 min Wojciech Mól - Aplikant komorniczy

Informatyzacja - Przyjaciel czy wróg pracownika? a może praca hybrydowa? 

 

Definiując pojęcie Hybryda przeczytasz, że to” połączenie dwóch elementów, które pomimo różnic strukturalnych mają ze sobą współpracować.”

Pozwól, że postaram się przenieść ten krótki fragment na praktykę po to abyś zobaczył, jak może wyglądać praca hybrydowa czyli działanie z odpowiednim programem u twego boku.

Czy optymalizacja procesów biznesowych poprzez programy komputerowe jest jednoznaczna ze zmniejszeniem zatrudnienia i spadkiem wartości pracownika?

Zwracam na to uwagę, ponieważ procesy informatyzujące kancelarie komornicze, prawne, czy też notarialne w zakresie automatyzacji czynności mogą rodzić obawy w kwestii przydatności, roli oraz miejsca pracownika w nowym, hybrydowym świecie. Czy rzeczywiście te obawy mają swoje uzasadnienie w rzeczywistości? 

Jestem przekonany, że nie. Informatyzacja pracy sama w sobie jest rozwiązaniem dla człowieka, a nie rozwiązaniem eliminującym gatunek ludzki. Jako pracownik odznaczasz się umiejętnościami, których nie jest w stanie zastąpić komputer. Sam wiesz najlepiej, które czynności pochłaniają najwięcej Twojego cennego czasu, co za tym idzie Ty delegujesz wirtualnemu przyjacielowi konkretne zadania do wykonania – działasz hybrydowo.

Kancelaria to zespół osób i środków materialnych

Ustawa o komornikach sądowych podpowiada, iż „kancelaria to zespół osób i środków materialnych...” 

W owym zespole nieodzownym ogniwem jest właśnie pracownik. Będąc składnikiem niematerialnym w swojej pracy wnosisz zaangażowanie oraz kreatywność, która jest motorem napędowym kancelarii.


Aby utrzymać motywacje oraz wydajność na wysokim poziomie, potrzebujesz odpowiednich zinformatyzowanych narzędzi.

Być może nie jesteś świadom na ilu płaszczyznach już teraz działasz hybrydowo.

Spójrz. Możesz wciąż liczyć posługując się liczydłem, lecz czy ma to sens, skoro masz do dyspozycji komputer?

Ten, być może abstrakcyjny przykład ma swoje uzasadnienie w rzeczywistości. 

Codziennie wykonujesz od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu często analogicznych powtarzalnych czynności w każdej sprawie, począwszy od ściągnięcia, założenia sprawy poprzez jej opracowanie skończywszy na wydaniu postanowienia kończącego ją postępowania. Mimo zróżnicowania wpływających wniosków egzekucyjnych, szereg czynności cechuję się swoistego rodzaju powtarzalnością.

Wyobraź sobie, że możesz zniwelować te kilkanaście, kilkadziesiąt czynności do kilku, a nawet jednej czynności uzyskując ten sam efekt, mniejszym nakładem czasu pracy. – Praca Hybrydowa uwalnia Twój cenny czas.

Co zyskujesz, dzięki Pracy Hybrydowej?

Przede wszystkim zyskujesz czas, który możesz wykorzystać na swój rozwój i podejmowanie kolejnych wymagających zadań, z którymi być może do tej pory nie miałeś do czynienia zwiększając poprzez to swoją przydatność oraz eksperckość w kancelarii, a co się z tym wiąże również podnosząc swoją wartość jako pracownika.

Praca Hybrydowa - zawsze wprowadzana jest dla pracownika, a nie kosztem pracownika.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać Twoje obawy powstałe wokół tematu pracy hybrydowej, oraz udowodnić, że Twoje działanie w tandemie z programem nie jest związane z dehumanizacją, lecz ze zwiększeniem poziomu merytoryczności oraz jakości wykonywanej pracy. 

Praca hybrydowa pracownika oraz wspierającego go programu opiera się na symbiozie tworząc nierozłączny duet. Odpowiednio dobrane, programy pokażą Ci że, obecnie działanie w tandemie z programem jest dla Ciebie - zyskujesz wirtualnego przyjaciela, który uatrakcyjnia i ułatwia Twoją pracę.

Poznaj naszych wirtualnych pomocników, które ułatwią Twoją prace.


Przeczytaj również:

Sprawdź nas przed podjęciem współpracy.

Przetestuj nasze programy przez dwa tygodnie bez zobowiązujących umów. Jeśli w tym czasie uznasz, że programy nie są dla Ciebie możesz bez konsekwencji zrezygnować z ich wykorzystywania. Jednak...

Aż 99% okresów testowych kończy się podpisaniem umowy licencyjnej.
Zadzwoń: 32 273 22 12