Sekretem rozwoju biznesu

jest wiedzieć to, czego jeszcze nie wiedzą inni

Pierwsze czyności egzekucyjne

Według doktryny za pierwszą czynność egzekucyjną uznaje się nie pierwszą, która nastąpił w sprawie jak np. wezwanie wierzyciela o uzupełnienie braków formalnych wniosku o wszczęcie egzekucji, a pierwszą czynność podjętą wobec dłużnika. Zazwyczaj więc taką czynnością jest zajęcie wierzytelności z tytułu nadpłaty lub zwrotu podatku we właściwym Urzędzie Skarbowym, wraz z którym obowiązkowo informujemy dłużnika o wszczęciu przeciwko niemu egzekucji. 

Jak program Siesta poradzi sobie ze specyficznymi ustaleniami w Twojej kancelarii?

Komornik sądowy jest funkcjonariuszem publicznym, którego działania są ściśle określone przez przepisy prawa. Jednakże jesteśmy świadomi, że każdy komornik prowadzi kancelarię na swój sposób i ma swoje preferencje co do sposobu wykonywania pracy.  

Dając możliwość dostosowania programu do indywidualnych potrzeb, chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie łatwe w obsłudze, intuicyjne i spełni oczekiwania każdego komornika, dlatego też, nasz program został zaprojektowany tak, aby mógł być dostosowany indywidualnie dla każdej kancelarii komorniczej w Polsce. Dzięki temu program SIESTA może być używany przez każdą kancelarię, niezależnie od jej wielkości czy specyfiki. Jakie ustawienia są najczęściej konfigurowane?

Nowe usługi w pakiecie Konta Komornika w serwisie e-Urząd Skarbowy

Ministerstwo Finansów udostępniło nową usługę w serwisie e-Urząd Skarbowy,  w ramach której komornicy sądowi będą mieli możliwość wysłania wniosków oraz zawiadomienia o zajęciu wierzytelności, aktualizacji zajęcia lub uchyleniu zajęcia bezpośrednio do urzędu skarbowego w celu sprawniejszego przeprowadzenia egzekucji. Czy e-US jest faktycznie tak idealnym rozwiązaniem?

Czy na komorniku spoczywa obowiązek odnotowywania kosztów poniesionych przez wierzyciela w systemie teleinformatycznym www.e-sad.gov.pl?

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 listopada 2018 r. w sprawie czynności Krajowej Rady Komorniczej umożliwia komornikom prowadzenie egzekucji na podstawie elektronicznego tytułu wykonawczego oraz czynności komornika dokonywanych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego w postępowaniu egzekucyjnym.

Czy ZUS jest zwolniony z opłaty stałej z art. 29 ust. 4 UKK?

Czy ZUS jest zwolniony z opłaty stałej z art. 29 ust. 4 UKK?  Zadając to pytanie podczas szkolenia z programu FINITO, który automatycznie wydaje postanowienia kończące sprawę, prawie zawsze otrzymuję odpowiedź: „Oczywiście, że tak”.


Czy to faktycznie jest takie oczywiste?

Gdzie szukać oszczędności w kancelarii? Sposobem może być kontrola kosztów

Twoja praca polega na obracaniu pieniędzmi. Pomimo tego, że na prywatne konto trafia tylko część tych pieniędzy, to każdego dnia podejmujesz różne decyzje finansowe, m.in. związane z prowadzeniem kancelarii.

Częste problemy naszych klientów - dział techniczny

Darmowe i solidne wsparcie techniczne to podstawowe wartości
wzbudzające zaufanie do marki. Szybka reakcja działu technicznego i pomoc utwierdza w przekonaniu, że ten wybór był dobrą decyzją.

Zarządzanie zmianą: Jak dobrze wprowadzić zmianę?

Aby dobrze przeprowadzić zmianę modelu, należy bardzo dokładnie przeanalizować i określić potrzebę, wraz z pracownikami, aby odnosić się do rzeczywistości, osób, którym chcesz wprowadzić zmiany. 

Zarządzanie zmianą: Przeszkody, z jakimi najprawdopodobniej spotkasz się przy wprowadzeniu nowych narzędzi i usprawnień

Szkoleniowcy i liderzy, którzy odpowiedzialni są za wprowadzenie zmian, często spotykają się ze zdecydowanym oporem pracowników lub jednego z nich. Jednocześnie czasami opór przed zmianą jest tak ogromny, że niezbędna jest pomoc z zewnątrz, aby nie odpuścić w kluczowym momencie.

Happy Client Story: Komornik Sądowy Radosław Klimaszewski

Programy  firmy  Catobe  są  zdecydowanie  warte  polecenia.  Służą  zwiększeniu wydajności  pracy  kancelarii,  podwyższeniu  jej  jakości  oraz  w  sposób  znaczny zredukowaniu kosztów poprzez automatyzację dokonywanych czynności.

Komornik Sądowy Radosław Klimaszewski

Zarządzanie zmianą: Dlaczego wdrażanie zmian w kancelarii jest tak problematyczne? Jak przekonać zespół?

Często bywa i tak, że proponując usprawnienie pracy pracownikom, przedstawiane są głównie wartości biznesowe. I tu pojawia się dysonans między pomysłami szefa a oczekiwaniami pracowników. W jaki sposób dowiedzieć się co sądzą pracownicy?

Rozwiązanie na miarę w gotowym programie - Czy to możliwe?

Większość aplikacji komputerowych tworzy się w oparciu o własne pomysły i doświadczenia. Programy Catobe powstają w podobny sposób. Tworzone są przez praktyka egzekucji, jednak z biegiem czasu są modyfikowane i rozbudowywane przez użytkowników.

3 dobre praktyki informatyzacji w kancelarii komorniczej

Jest wiele wzorców dobrego zachowania związanego z wykorzystywaniem informatyzacji, jednakże w naszym artykule opisujemy 3, które naszym zdaniem są najważniejsze.


Jakie cechy posiada firma programistyczna tworząca dobre rozwiązania informatyczne dla komorników sądowych? 4 wskazówki jak poznać, że dana firma jest dobra.

Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest to, aby firma programistyczna, którą wybierzesz, była parterem w biznesie, a nie wyłącznie dostawcą programu? Proces wyboru, szkolenia z obsługi i testowanie programów zajmuje bardzo dużo czasu. Inwestując tyle energii, zazwyczaj niechętnie zmieniamy usługodawcę, dlatego przedstawiamy 4 wskazówki, które naszym zdaniem pomogą Ci rozpoznać, czy dana firma jest dla Ciebie odpowiednia.

Jak wybrać dobry program komputerowy do prowadzonej przez Ciebie kancelarii komorniczej?

“Oprogramowanie dobrze dobrane do potrzeb kancelarii wspomaga jej procesy biznesowe, niewłaściwie dobrane — spowalnia je”. Na rynku jest wiele programów, które rozwiązują te same problemy. Jak wybrać najlepszy, gdy na pierwszy rzut oka wydaje się, że są takie same?

Czym tak naprawdę jest dobra informatyzacja dedykowana dla kancelarii komorniczych?

Informatyzacja jest już nieodłącznym elementem pracy każdego z nas, warto więc wiedzieć, jakim cechami rozróżnia się dobra informatyzacja od tej, powszechnie używanej w codziennym życiu.

Happy Client Story: Komornik Sądowy Karolina Kwiecień-Wabik

Ponieważ moja kancelarią jest młodą kancelarią, nie stać mnie było od razu na zatrudnienie pracownika, wszystkie czynności musiałam wykonywać osobiście. Jednak z czasem postanowiłam poszukać usprawnień, które pomogłyby mi przyśpieszyć moją pracę. Z pomocą przyszła firma Catobe z programem Siesta oraz Finito, które okazały się rewelacyjną pomocą w zarządzaniu kancelarią.

- KS Karolina Kwiecień-Wabik


Happy Client Story: Komornik Sądowy Agnieszka Ziemska

CO MÓWI O NAS KLIENT?

Aplikacje Catobe pomogły mi poukładać model działania mojej kancelarii. Współpraca z wirtualnymi pracownikami Catobe pozwoliła mi w pojedynkę prowadzić kancelarię, gdyż dzięki nim mogłam odsunąć o kilka miesięcy zatrudnienie pierwszego pracownika.

Pomimo tego, że prowadzę małą kancelarię, nie wyobrażam sobie pracy bez programu FINITO, ponieważ zastępuje mi w pełni drogiego, wykwalifikowanego pracownika.

-KS Agnieszka Ziemska


Podpisywanie aplikacji Catobe, dlaczego jest to ważne dla Twojej kancelarii?

Jak sprawdzić czy korzystasz z bezpiecznego oprogramowania? 
Upewnij się, że programy, z których korzystasz są zabezpieczone certyfikatem. 


Jak zabezpieczamy Cię przed zagrożeniami?

Nasze podejście do tematu zabezpieczeń kształtuje bezpieczeństwo i zaufanie całego łańcucha współpracy w branży - dajemy standardy, których korzyści Komornicy mogą przekazywać dalej.

Czy Twój dostawca zadbał o bezpieczeństwo Twojej kancelarii??

Dowiedz się jak to sprawdzić.

Czy warto informatyzować małą kancelarię? Kiedy warto rozpocząć informatyzację małej kancelarii? Możliwości wyboru.

Kiedy nadchodzi dobry moment na informatyzację?

Odpowiednia pora jest zawsze, jeśli tylko czujemy, że możemy realnie polepszyć swoją pracę.

Wsłuchując się w opinie przedstawiane przez naszych klientów wiemy, że pierwsze kroki w kierunku informatyzacji przynoszą najlepsze efekty wtedy, gdy postawimy je na samym początku prowadzenia kancelarii. 

Przed jakim wyborem stajemy, gdy przytłacza nas ilość pracy?
Oczywiście każde usprawnienie, które na siebie zarabia jest dobrym wyborem.
Mamy wybór czy lepsze będzie zatrudnienie dodatkowego pracownika czy informatyzacja firmy. 
Przeczytaj dalej celem sprawdzenia. która opcja jest dla Ciebie

Jak zabezpieczyć dane? Wybór antywirusów do kancelarii.

Jak zabezpieczyć swoje dane?

Czy program antywirusowy wystarczy?

Czy oszczędzanie na antywirusie to dobry ruch?

Jak informuje portal prawo.pl  „W 2020 roku miał miejsce dramatyczny wzrost liczby cyberataków na kancelarie prawne - wynika z badania firmy BlueVoyant, zajmującej się cyberbezpieczeństwem”. Biorąc pod uwagę napływające od kilku lat niepokojące informacje o atakach hakerów, w tym również na kancelarie prawnicze, należy zastanowić się, jak skutecznie zadbać o dobre zabezpieczenia przechowywanych danych.  


Czy obciążać Zakład Ubezpieczeń Społecznych opłatami egzekucyjnymi ustalonymi na mocy art na 29 ust. 1 ukk?

Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych korzysta ze zwolnienia z opłat egzekucyjnych ustalonych na mocy art na 29 ust. 1 ukk w oparciu o przepis art 144 ust. 4 Ustawy z dnia 13 października 1998 r., o systemie ubezpieczeń społecznych ( Dz.U. z 2019 R.,poz. 300 ze zmianami) ?

Po co wykonujemy za Ciebie wdrożenie oprogramowania i dlaczego ten proces jest płatny?

Z pewnością zgodzimy się, że celem nie jest posiadanie systemu informatycznego, a korzyści z niego wynikające.

Wdrożenie nowego oprogramowania to przede wszystkim ulepszenie modelu pracy i pozbycie się problemów.

Z drugiej strony wdrożenie nowego oprogramowania niesie za sobą ryzyko zmarnowania czasu i pieniędzy, aby temu zapobiec dbamy o cały proces za Ciebie.

Informatyzacja czy dehumanizacja? Przyjaciel czy wróg pracownika?  A może praca hybrydowa?

Czy optymalizacja procesów biznesowych poprzez informatyzacje stanowisk pracy jest jednoznaczne ze zmniejszeniem zatrudnienia i spadkiem wartości pracownika? 

Procesy informatyzujące kancelarie komornicze  w zakresie automatyzacji procedur, mogą rodzić obawy w kwestii przydatności, roli oraz miejsca pracownika w nowym, zinformatyzowanym świecie. Czy niniejsze obawy mają swoje uzasadnienie w rzeczywistości?  

Happy Client Story: Komornik Sądowy Adrian Kozioł

CO MÓWI O NAS KLIENT?

Współpraca z firmą Catobe to już 2 lata intensywnych prac nad wspólnym rozwojem Kancelarii. Catobe i program SIESTA obecnie stanowią integralną część mojej kancelarii.

-Adrian Kozioł

Poznaj więcej szczegółów...

Czy kancelarii komorniczej potrzebny jest HRowiec?

Pracownicy umysłowi oraz ich wydajność stają się najcenniejszym zasobem każdej organizacji.

W końcu to oni są źródłem wiedzy, umiejętności i energii które wpływają na wykorzystanie innych zasobów organizacji.

Co więcej, są kluczem do sprawnego działania Twojej firmy oraz jej dobrego wizerunku.


Mit pierwszy: Informatyzacja spersonalizowana jest równoznaczna ze zwalnianiem pracowników

Prowadząc kancelarię komorniczą zatrudniasz ludzi, których często wybierasz osobiście. 

Tworzycie zespół, który dzięki swojej różnorodności i podziale obowiązków, potrafi stawić czoła wszystkim zadaniom i wyzwaniom jakie stawia ta niełatwa branża. Wszystko to sprawia, że nie wyobrażasz sobie działalności bez swoich pracowników.

Pojawiają się zatem zasadne obawy, czy w momencie, gdy część obowiązków Twojego zespołu przejmą nowoczesne aplikacje, będziesz musiał zwalniać ludzi, którzy wykazują się lojalnością wobec Ciebie i wkładają dużo pracy w to, aby Twoja kancelaria dobrze funkcjonowała? 

Czy obawy te są rzeczywiście uzasadnione? Sprawdźmy to.

Czy spersonalizowana informatyzacja kancelarii komorniczej jest za droga?

Prowadząc kancelarię komorniczą dbasz skrupulatnie o jej finanse. Stajesz przed wieloma wyborami, za które ponosisz bezpośrednią odpowiedzialność, więc chcesz dokonywać tylko trafnych decyzji.

Zapewne często zadajesz sobie pytanie, jak zoptymalizować pracę kancelarii  i koszty jej prowadzenia?

Czy wydać na dany produkt więcej lub mniej? Czy ta inwestycja się zwróci? Czy dane rozwiązanie rzeczywiście przyniesie oczekiwane rezultaty?Tym samym pytanie o koszty informatyzacji jest jak najbardziej zasadne. 


Czy informatyzacja kancelarii komorniczej ma sens?

Prowadzenie kancelarii komorniczej to działalność, która wymaga od Ciebie koordynowania wielu czynności na raz. Po przyjściu do pracy na Ciebie i Twój zespół czeka natłok wielu spraw i obowiązków.

Masz wrażenie, że ilość podjętych czynności jest zbyt mała w zbyt długim czasie, dane są przetwarzane zbyt wolno, co przekłada się na zbyt wysokie koszty pracy, pomimo że zaangażowanie Twoje i Twojego zespołu jest na wysokim poziomie. Chciałbyś, aby administracja działała sprawnie, popełnianych było mniej błędów, a dokumenty były poukładane.

Informatyzacja kancelarii komorniczej. Czy warto?

Jako przedsiębiorcy, borykamy się z ogromem obowiązków, które realizujemy w ramach naszej codziennej działalności.

Czy zdarzyło Ci się, jako przedsiębiorcy, być pod takim naciskiem kilku, czy kilkunastu zadań jednocześnie, że nie wiedziałeś nawet w co przysłowiowo „włożyć ręce”? Czy przez natłok obowiązków zdarzyła Ci się sytuacja, że rodzina, przyjaciele, albo wolny czas dla siebie musiały zejść na dalszy plan?

Przeczytaj również:

Sprawdź nas przed podjęciem współpracy.

Przetestuj nasze programy przez dwa tygodnie bez zobowiązujących umów. Jeśli w tym czasie uznasz, że programy nie są dla Ciebie możesz bez konsekwencji zrezygnować z ich wykorzystywania. Jednak...

Aż 99% okresów testowych kończy się podpisaniem umowy licencyjnej.
Zadzwoń: 32 273 22 12