“Oprogramowanie dobrze dobrane do potrzeb kancelarii wspomaga jej procesy biznesowe, niewłaściwie dobrane — spowalnia je”.
Na rynku jest wiele programów, które rozwiązują te same problemy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że są takie same, dlatego często przy wyborze, czynnikiem decydującym jest tylko cena. Warto jednak wziąć pod uwagę, że oszczędności, jakie daje program, mogą być znacznie większe od tego, ile on kosztuje.
Uważamy, że podczas wybierania programu, który ma usprawnić działanie kancelarii, warto poświęcić trochę czasu nad sprawdzeniem go pod względem cech, które go charakteryzują.
Dobry program posiada wiele charakteryzujących go czynników. Zastanów się, które są dla Ciebie najważniejsze i kieruj się nimi przy wyborze. Według naszych przekonań dobry program to taki który:
1) Ma rozbudowany system decyzyjny oparty na wiedzy i doświadczeniu praktyka z dziedziny egzekucji sądowej.
Sprawdź, czy program, z którego chcesz korzystać w kancelarii, został zaprojektowany przez osoby z branży komorniczej. Dzięki temu masz większą pewność, że został dopasowany do codziennych wyzwań kancelarii.
2) Naśladuje działanie wykwalifikowanego i doświadczonego pracownika, reagując na napotkane problemy.
Dobry program informuje w sposób czytelny użytkownika o błędach i sugeruje sposób ich rozwiązania.
Np. program, który automatycznie dokonuje adnotacje, w przypadku braku kodu klauzuli powinien go wyszukać, zweryfikować i uzupełnić oraz dokonać właściwej adnotacji w serwisie internetowym www.e-sad.gov.pl.
3) Obsługuje kompleksowo cały proces.
4) Jest rozwijany, nadążając za zmieniającym się światem. Program powinien być aktualny względem:
– Technologii — przestarzała technologia wiążę się z częstszymi i dłuższymi serwisami;
– Przepisów;
– Obecnych standardów bezpieczeństwa — m.in podpisywanie kodu aplikacji, więcej o tym temacie: Podpisywanie aplikacji Catobe, dlaczego jest to ważne dla Twojej kancelarii?
– Potrzeb użytkowników — w Catobe jesteśmy otwarci na usprawnienia proponowane przez użytkowników, dzięki temu w pewnym momencie stają się oni współtwórcami naszych programów.