Komornik sądowy jest funkcjonariuszem publicznym, którego działania są ściśle określone przez przepisy prawa. Jednakże jesteśmy świadomi, że każdy komornik prowadzi kancelarię na swój sposób i ma swoje preferencje co do sposobu wykonywania pracy.  

Dając możliwość dostosowania programu do indywidualnych potrzeb, chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie łatwe w obsłudze, intuicyjne i spełni oczekiwania każdego komornika, dlatego też, nasz program został zaprojektowany tak, aby mógł być dostosowany indywidualnie dla każdej kancelarii komorniczej w Polsce. Dzięki temu program SIESTA może być używany przez każdą kancelarię, niezależnie od jej wielkości czy specyfiki.

Jakie ustawienia są najczęściej konfigurowane?


Użytkownicy jeszcze przed rozpoczęciem pracy z programem decydują się na skonfigurowanie programu w zakresie sposobu wydruków poszczególnych pism tworzonych przez program SIESTA oraz naliczania do nich kosztów korespondencji.

W dobie informatyzacji coraz częściej zdarza się, że wierzyciele wybierają inną formę uzyskiwania informacji o czynnościach prowadzonych w sprawie niż ta tradycyjna, z której nadal obowiązkowo korzystamy podczas zawiadamiania dłużnika o wszczęciu i każdej kolejnej czynności egzekucyjnej. Często idzie to w parze z ograniczeniem, z roku na rok coraz bardziej rosnących, kosztów doręczenia korespondencji.  

Wierzyciele, którzy do komornika kierują więcej spraw zazwyczaj chcą otrzymywać pisma w formie elektronicznej, w zaszyfrowanych plikach w wiadomościach elektronicznych lub przesyłane na specjalnie dedykowane im serwery.  

Zazwyczaj zdarza się również, że konfiguracji wymagają ustawienia co do wezwania wierzyciela o zaliczkę na wydatki i opłaty stałe. Oczywistym jest, że to art. 7 Ustawy o Kosztach Komorniczych normuje w jaki sposób takie wezwania ma wyglądać, natomiast nie jest też tajemnicą, że często przed rozpoczęciem współpracy wierzyciela z komornikiem ustalane są kwoty, o które komornik będzie wzywał wierzyciela i w jaki sposób będzie on prowadził egzekucję.

Program SIESTA jako dopasowane narzędzie w Twojej kancelarii


Niezależnie od wyboru formy przekazywania korespondencji wierzycielowi czy też wysokości zaliczki, o która wzywamy wierzyciela, program SIESTA jest w stanie dostosować się do prawie każdej sytuacji, a co najważniejsze, intuicyjnie dostosuje wybrane ustawienie do uczestnika w konkretnej sprawie, przez co nie trzeba marnować czasu, aby przed stworzeniem pisma tracić czas na zastanawianie się w jaki sposób komunikujemy się z danym wierzycielem.  

Zostaw komentarz